Jak uchronić się przed szpigowaniem nowej przeglądarki google

Posted on Listopad 14, 2008

0


Ano tak jak jest to opisane tutaj:
Można pobrać wersję przenośną przeglądarki google chrome i używać jej na domowym PC Portable Google Chrome 0.2.149.30
link rapidshare
inny link

i to rozwiązanie chyba jest najlepsze, jeśli masz już chrome u siebie na komputerze wykorzystaj metody podane w odnośniku.

http://www.periodyk.info/jak-uchronic-swoja-prywatnosc-wobec-google-chrome

a co na to samoo g

Kiedy wyszukujecie informacji za pomocą wyszukiwarki Google z poziomu paska adresu Google Chrome, do adresu URL z wynikami wyszukiwania dołączany jest parametr RLZ. Jest on również wysyłany osobno w dniach, kiedy Google Chrome został uruchomiony lub zainstalowany. Parametr RLZ zawiera zakodowane informacje – na przykład o dacie pobrania Google Chrome i stronie, z której instalator został pobrany. Parametr ten nie identyfikuje użytkownika w żaden sposób i nie jest wykorzystywany do wyświetlania reklam. Informacje związane z tym parametrem pomagają nam określić skuteczność różnych kanałów dystrybucji przeglądarki Google Chrome – na przykład porównać ilość osób pobierających ją bezpośrednio ze stron Google i z innych źródeł. Opcji tej nie można wyłączyć jeśli domyślną wyszukiwarką jest Google. Jeśli zmienicie domyślną wyszukiwarkę, wyszukiwania za pomocą paska adresu będą przekierowane do nowej domyślnej wyszukiwarki i nie będą zawierały parametru RLZ.

g

Google chromowany, nowa przeglądarka internetowa z programu Google jest na ustach wszystkich, a według najnowszych danych przeskoczyła już popularnością przeglądarki Opera. Chrome jest przeglądarka Google, poprzez wykorzystanie Internetu przyspiesza, uproszczone, które mają być bezpieczniejsze i – jak Google.

Niestety, Google akcji dowolnej przeglądarki do unikalny numer, pod którym użytkownik może być zidentyfikowany. – Silna naruszenie prywatności. Google sprawia, że nie jest to łatwe, aby usunąć ten problem.

Reklamy
Posted in: 1