Państwo żydowskie powinno było powstać w Niemczech

Posted on Styczeń 15, 2009

0


To w Niemczech a nie w Palestynie powinno było powstać państwo Izrael. nie było by dzisiaj mordów w Gazie. Na gruzach Trzeciej Rzeszy, pamiętając ogrom zła jaki sprowadzili na świat narodowi europejscy socjaliści z Niemiec.
Szatański pomysł Anglików aby obiecać Żydom Palestynę pojawił się w latach dwudziestych ubiegłego wieku.
Prawdę mówiąc terror na bliskim wschodzie rozpoczęli sami Żydzi jeszcze w czasie brytyjskiego panowania nad Palestyną. Dla ówczesnych elit politycznych, tak zakochanych w miłości bliźniego, zamieszkujący te tereny naród to byli tylko podludzie. ONZ powołał do życia państwo Izrael 29 listopada 1947 roku.
Prekursorem myśli syjonistycznej był amerykański dziennikarz i dyplomata Mordechai Emanuel Noah (1785-1851), który w 1818 roku wydał odezwę nawołującą do stworzenia żydowskiego państwa na wyspie Grand Island w stanie Nowy Jork (USA). Wyspa ta znajduje się przy słynnym wodospadzie Niagara.
Syjonizm jest narodowym ruchem żydowskim, któremu towarzyszy idea stworzenia państwa żydowskiego w Palestynie oraz zatrzymania procesów asymilacyjnych Diaspory żydowskiej na świecie.

W 1836 roku Rabin Zvi Hirsh Kalischer (1795-1874) zasugerował Sir Moses’owi Monteriore oraz rodzinie żydowskich bankierów Rotschildom, możliwość kupna Palestyny od Mehemeta Ali, który w 1831 roku podbił Ziemię Izraela i przez 9 lat rządził tymi ziemiami z Egiptu.

Reklamy
Posted in: 1