na podlasiu pieczarki

Posted on Marzec 27, 2009

0


Na Podlasiu nastąpił nieoczekiwany boom na pieczarki, nagle jak to pieczarki=grzyby po deszczu stanęła hala za halą. System szybko się zapełnił, dzisiaj, tak jak kiedyś, fermy kurze, dziś są pieczarki. Nie wiem skąd ten fenomen, pewnie przez zacofanie regionalne tak się musiało stać, w końcu na niedofinansowane Podlaskie dotarły fundusze z UE i zaczęła się jazda w co zainwestować.
Wielu rolników mając już doświadczenie w uprawie pieczarki, zaczęło ze skutkiem raczej dobrym, zajmować się pieczarkami. Grzyby szybko rosną, nie trzeba na ich produkcję zbyt dużych nakładów. Stare nie wykorzystane od lat budynki: chlewnie, obórki, czy składziki natychmiast przekształcono w pieczarkarnie.
Jak napisał na swoim blogu pewien rolnik hodowca pieczarki: Napiszę z własnego doświadczenia całość zależy od tego do tego stopnia chciałabyś dokonać inwestycji, najlepiej jest postawić 6 budowli uprawowych z uprawą pieczarek, jeżeli będziesz chciała to mogę precyzyjniej napisać dlaczego. Koszt 6 budowli uprawowych ze wszystkim potrzebnym do wystartowania to mniej więcej 500 000 zł. Jedna pieczarkarnia kosztuje około 100 tyś, do tego dochodzi koszt kostki „grzybni”, wozu który stanie się transportował pieczarki do hurtowni. Do tego stopnia jest dozwolone na tym zarobić? Otóż z jednej pieczarkarni na czysto jest dozwolone wyciągnąć 4-10 tyś zł za 2 miesiące gdyż co tak duża liczba odbywa się zbiór, takie duże wahania podyktowane różnymi cenami pieczarek w hurtowni, w lato wyższe w zimę mniejsze. jeślibyś potrzebowała jakiś informacji lub będziesz miała jakieś pytania to smaruj asertywnie. Pozdrawiam i całym sercem zalecam ów interes.
Nie jest więc wcale tak prosto zainwestować w pieczarki, potrzebny jest jeszcze dobry zbyt na grzyby w dobrej cenie za te dobrej klasy pieczarki. Jak wiadomo psują się bardzo szybko, i nie wiadomo co z nimi zrobić, trzeba szybko się pozbyć pieczarki. Dobry odbiorca płacący w terminie to od tego trzeba zacząć. Trzeba wiedzieć po ile się te wyhodowane pieczarki sprzeda.

Reklamy
Otagowane: ,
Posted in: 1