Zgodnie z zaleceniami unijnymi zużycie prądu w UE do 2020 roku powinno spaść o 20 proc

Posted on Czerwiec 9, 2009

0


TO bardzo ambitny pomysł, ale nie realny do zrealizowania, no chyba że podniesiemy ceny prądu o 300 procent, wtedy wzrośnie zużycie świeczek.
Znakomity pomysł lobby licznikowego, zakupimy dla was za wasze pieniądze ekstra liczniki, ale czy ktoś się zapytał czy ja takowy chce?

Inteligentne systemy już działają bądź są wdrażane w najbardziej rozwiniętych gospodarczo krajach Unii Europejskiej i świata, przynosząc odbiorcom energii wiele korzyści. Obecnie obsługują już 30 milionów gospodarstw domowych we Włoszech oraz setki tysięcy w takich krajach jak Szwecja, Finlandia, Holandia, USA i Kanada.

Systemy takie umożliwiają stałą i ciągłą wymianę informacji między odbiorcą a sprzedawcą energii w czasie zbliżonym do rzeczywistego poprzez przesył danych z licznika do sprzedawcy, ale także przekazywanie informacji zwrotnych do odbiorcy (np. dotyczącej aktualnej ceny energii). Liczniki „inteligentne” oferują odbiorcom pełną informację o jej wykorzystaniu w dostępny, przejrzysty sposób, co umożliwia bardziej efektywne wykorzystanie energii przez gospodarstwo domowe, między innymi poprzez dostosowanie poziomu zużycia do jej aktualnej ceny i możliwości finansowych rodziny.

Reklamy
Otagowane: ,
Posted in: Acid rain