porozumienie w L’Aquila

Posted on Lipiec 9, 2009

0


Kompetencje nie zgadza się 50% redukcji emisji CO2
Mają nadzieję, że wreszcie świat nieskracalny potężne podjęcia konkretnych kroków w celu powstrzymania zmian klimatycznych doznały nowe rozczarowanie. Możliwość osiągnięcia porozumienia w L’Aquila do 50% redukcji emisji gazów cieplarnianych zniknęła ponownie w powietrze.

W tym przypadku jest to, że wszyscy są zgodni, że powinno to wprowadzone ograniczenia dotyczące globalnego ocieplenia i średniej globalnej temperatury nie może w żaden sposób wzrosła o więcej niż dwóch stopni, dla którego świat został zarejestrowany przed i zakładach przemysłowych, który rozpoczął się wypluwam dwutlenku węgla.

Dwa stopnie ocieplenie jest poziom, na którym naukowcy mogą być osiągnięcie Point of No Return, w którym miliony ludzi zostanie poważnie zmniejszona ich dostępu do wody, wzrost niedożywienia i chorób zakaźnych, jest załamanie produkcji zbóż i byłoby zagrożone wyginięciem 30% gatunków zwierząt i roślin.

„Zdajemy sobie sprawę naukowych pogląd, że wzrost średniej globalnej temperatury w stosunku do poziomu sprzed okresu uprzemysłowienia nie powinien przekraczać dwóch stopni”, czytamy w projekcie dokumentu końcowego z posiedzenia Forum dużych gospodarkach, które obejmuje jednostkę G-8 (USA, Kanada, Niemcy, Francja, Włochy, Wielka Brytania, Rosja i Japonia), G-5 (Indie, Chiny, Afryka Południowa, Brazylia i Meksyk) oraz Indonezja, Australia, Korea Południowa, Dania i Egipt. Jednakże, ten sam organ nie tylko do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 50%.

Mimo, że bardzo niewielki procent uznane przez zdecydowaną większość organizacji ochrony środowiska co najmniej wykazały ustalenia planety wielkiego celu rozwiązania problemu zmian klimatycznych. Ale tak się nie stało. Podczas tych 18 krajów uzgodniły, aby ustawić limit na dwa stopnie globalne ocieplenie nie podjęły żadnych konkretnych kroków, by zapobiec tym niebezpiecznych próg.

Uczyniłem zwykłej w tych szczytów. Mianowicie: aby odłożyć decyzję na później. Tak, przywódcy 18 krajów Forum głównych gospodarek postanawiają współpracować tylko „od chwili obecnej do konferencji w Kopenhadze w grudniu następnego celu określenia ogólnego celu w zakresie znacznej redukcji emisji do 2050 r.” .

Spotkanie w L’Aquila, Włochy, największym światowym uprawnień przyjęły, środa 8 lipca, uchwały w walce z globalnym ociepleniem. Damien Demailly, odpowiedzialny za program zmian klimatycznych i energii na świat Wild Fund (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody), uważa, że zobowiązania państw G8 są zbyt nieśmiały. On obawiał się, że ten brak woli może prowadzić do niepowodzenia negocjacji w sprawie zbliżającego się szczytu środowiska w Kopenhadze w grudniu.

Reklamy