Książki Lenina zginą z allegro, cenzura?

Posted on Wrzesień 25, 2009

0


Zgodnie z uchwaloną właśnie ustawą nie można sprzedawać dzieł zawierających treści komunistyczne, co na to antykwariaty?
Karę do dwóch lat więzienia przewidziano za produkcję i sprzedaż, m.in. za pośrednictwem internetu, przedmiotów zawierających treści totalitarne, komunistyczne i faszystowskie, np. nazistowskich emblematów.
Ciekawe co z unią europejską – wprowadzając zakaz sprzedaży 100 W żarówek podpada pod totalitaryzm, który zgodnie ze swoją definicją
” totalitaryzm – Totalitaryzm (dawniej też: totalizm) – charakterystyczny dla XX-wiecznych reżimów dyktatorskich system rządu dążący do całkowitej władzy nad społeczeństwem za pomocą monopolu informacyjnego i propagandy, ideologii państwowej, terroru tajnych służb, akcji monopolowych i masowej monopartii. ” jest właśnie tym narzucaniem swojej propagandy ekologicznej.

Jak podaje wikipedia: W systemach totalitarnych życie ludzi podporządkowane jest wszechobecnej kontroli ze strony władzy. Wyznacza ona standardy i normy zachowania, określa status socjalny obywateli, ustala kierunki, obszary i granice aktywności publicznej oraz kształtuje wzorce życia osobistego.

Co z nauczaniem o globalnym ociepleniu? Tej ideologii są podporządkowywane programy szkolne i proces nauczania na wszystkich etapach, w tym nawet na poziomie przedszkolnym.

Reklamy
Posted in: 1, Acid rain