W ostatnim czasie nowe próby włączenia technik spektrometrii

Posted on Lipiec 19, 2011

0


Czasowo-rozdzielczych chlorochina wywołane rozluźnienie supercoiled plazmidu DNA.
Mahut M, Leitner M, Ebner, Lämmerhofer M, Hinterdorfer P, Lindner W.
źródło

Zakład Chemii Analitycznej, Christian Doppler Laboratorium Molekularne Materiały uznawania, Uniwersytet Wiedeński, Waehringer Strasse 38, 1090, Wiedeń, Austria.
abstrakcyjny

Ulotce, sprawozdanie w sprawie zmian w warunkach in vitro budowy DNA plazmidów związana z 3-aminopropylo modyfikowanych powierzchni miki i monitorowanie zdarzeń mikroskopii sił atomowych (AFM) obrazowania w pobliżu warunkach fizjologicznych. W naszym badaniu wykorzystaliśmy intercalating narkotyków, chlorochina, który znany jest w celu zmniejszenia twist podwójnej helisy, a tym samym zmienił budowy całego DNA. W trakcie naszych eksperymentów, chlorochina roztworu dodano podczas obrazowania kilka wysoce skondensowanego plazmidu nanocząstek w roztworze. Obrazów AFM rejestrowane po dodaniu narkotyków wyraźnie pokazują, czasowo-rozdzielczych relaksu tych bionanoparticles do mieszaniny luźne nici DNA.
Na podstawie analizy metodą spektrometrii masowej, charakterystyki i zastosowania krążących komórek wolne DNA wyizolowanego z ludzkich płynów ustrojowych.
Sharma VK, Vouros P, Glick J.
źródło

Wydział Chemii i Biologii Chemicznej, Instytut Barnett, Northeastern University, Boston, Massachusetts 02115.
abstrakcyjny

W ciągu ostatniej dekady, komórki wolnego DNA lub krążących komórek wolne DNA lub komórki wolnego DNA w obiegu, odizolowane od płynów ustrojowych, takich jak osoczu / surowicy / moczu stał się ważnym narzędziem diagnostyki klinicznej.Biologii molekularnej krążących komórek wolne DNA jest słabo poznana, ale nie jest zwiększony wysiłek, aby zrozumieć pochodzenie, jego obiegu, i wrażliwej charakterystyka rozwoju aplikacji diagnostycznych. Nastąpił znaczny postęp w realizacji tych celów przy użyciu polimerazy czasu rzeczywistego łańcucha techniki reakcji (RT-PCR). W ostatnim czasie nowe próby włączenia technik spektrometrii mas do rozwój dokładne i bardzo wrażliwy wysokiej przepustowości klinicznych testów diagnostycznych zostały zgłoszone. Ta opinia koncentruje się na metody izolowania krążących komórek wolnego DNA z płynów ustrojowych, ich analizy ilościowej i spektrometrii masowej podstawie charakterystyki w aplikacjach zmianom w okresie prenatalnym i raka narzędzi diagnostycznych.

Reklamy
Posted in: Lifson